Bankovanie - vákuová liečba

BANKOVANIE

Je niekoľko tisíc rokov stará, historicky osvedčená technika, známa v starej Číne, Indii, u domorodých kmeňov v Afrike, v Európe bola podchytená okolo r. 120 n.l. známym rímskym lekárom Galenom.

 

Liečenie odsávacími bankami alebo bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú.

 

Podtlak v banke, ktorý môžeme v súčasnosti dosiahnuť aj inými prostriedkami, vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie, prehriatie ošetrovaného povrchu kože a pri dlhšej aplikácii aj krvné podliatiny.

 

Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania nahromadených škodlivín z tela. Reflexné zóny, alebo zóny odsávania, ktoré ovplyvňujú aj príslušné vnútorné orgány sa väčšinou nachádzajú na chrbte a hrudníku, slúžia nielen pri diagnostike ale aj pri vlastnej terapii.

 

Výhody účinkov:

- zrýchli tkanivový metabolizmus

- prísun živín k orgánom

- rozprúdi tok zablokovanej, zastavenej energie

- pomáha vylúčiť a vyplaviť škodliviny z organizmu

- zvyšuje funkčnosť a pohyblivosť svalov a kĺbov

- šetrne odstráni bolestivé reumatické problémy v kĺboch a končatinách

- zmierni a prelieči rôzne problémové ochorenia (chronickú únavu, astmu ... )

- umožní dostatočné prekrvenie a okysličenie vnútorných orgánov

- aktivizuje lymfatický a nervový systém

- stimuluje imunitu

 

Suché bankovanie sa aplikuje na zle prekrvených zónach a zníženom väzivovom napätí. Dobré výsledky sa dosahujú pre chronických stavoch, stavoch slabosti, kŕčovitých ochoreniach dutých orgánov, poruchách krvného obehu končatín alebo oblastí podkožného tkaniva.

 

Masáž bankami predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pri reumatických stavoch, stvrdnutom svalstve, pri zápaloch, neuralgiách, bolestiach a napätí svalov a pod.

 

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. V súčasnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti lekárov i laikov.

 

Bankovanie môže prebudiť vnútorné pochody a tým aj skryté poruchy. Prevádza sa v liečebných kúrach v počte 6 -10x . Banková masáž sa s veľmi účinným výsledkom dá priradiť k iným druhom masáži.

 

Vplyv na pokožku: Prostredníctvom mierneho ťahu sa zrýchľuje tkanivový metabolizmus pokožky, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliaz a kožného dýchania, zvyšuje sa prísun živín do tkaniva. Vplyv na svaly: Ťah vyvíjaný pri bankovaní, stimuluje podkožné kapiláry čo aktivuje funkcie krvných ciev vo svaloch. Rozšírenie ciev vo svaloch zlepšuje prietok krvi, tým že sa odstráni stagnácia dôjde tak k výraznému zlepšeniu napr. stuhnutého ramena.

 

Vplyv na kĺby: Jedna z diagnóz na ktorú je vhodné použiť bankovanie je chronický reumatizmus. Ak je ochorenie miernej povahy, je možné takmer úplné uzdravenie. Bankovanie odstraňuje i prípadné svalové spazmy v okolí postihnutého kĺbu.

 

Ďalšie použitie bankovania:

- ramien a končatín, horúčkovité ochorenia, nespavosť, kašeľ

- únava, závrate, astma, bolesti žalúdka, gynekologické problémy

- ochrnutie dolných končatín, bolesti a stuhnutosť svalov chrbáta, šije

- chrípka, zápcha, bolesti hlavy, bolesti zubov, celulitída, prechladnutí

Sme tu pre Vás počas pracovných dní utorok až piatok od 9:00 - 16:00 hod.      (po pracovnej dobe telefóny nezdvíhame)

 

Regeneračné štúdio s.r.o.
Fintická 12080/14A
080 06 Prešov
IČO: 46 39 21 22
DIČ: 20 23 37 93 14 

Regeneračné štúdio s.r.o.

Fintická 12080/14A

080 06 Prešov

IČO: 46 39 21 22

DIČ: 20 23 37 93 14

 

+421 905 645 286

zdraviebicom.sk@gmail.com

ba69b110dff4cec12d3dfd451bf8d0bf.png